ABD’nin Denver belediyesi, evsiz yurttaşlara ayda bin dolar yardımda bulunacak

ABD’nin Colorado eyaletinin Denver belediyesi, evsiz yurttaşlarına ‘Denver Temel Gelir Projesi’ kapsamında ayda bin dolara kadar maddi yardım sağlamayı hedefliyor.

Evsiz ve yardıma muhtaç yurttaşlar ortasından seçilecek bireyler, her ay bin dolara kadar yardımı bir yıl boyunca alabilecekler.

Projenin öncelikli maksadı, bilhassa ırk, din ve cinsiyet üzere ferdî özellikleri yüzünden baskıya mağruz bırakılan bireylere yardımcı olmak.

GERİ ÖDEMESİZ

American Rescue Plan Act (Amerikan Kurtarma Planı Yasası) bütçesinden 2 milyon dolardan fazla yardım alacak proje, yurttaşlara geri ödeme şartı olmadan yardımcı olmayı planlıyor.

Unilad’in haberine nazaran, projenin fikir babası Mark Donovan konu hakkında, “Toplumumuz daha uygununa laik. Nakit para yoluyla yapılan yardımlar, gelir eşitsizliği meselesini ortadan kaldırabilir. Umarım Denver, bu proje ile başka kentlere bir model olur” sözlerini kullandı.

Denver belediyesi, bu yardım sayesinde evsiz yurttaşların kendilerine iş bulabilmelerini ve topluma tekrar katılabilmelerini umut ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir