Akşener’den Binali Yıldırım’a: Alt tarafı seçime gidiyoruz, seçime

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, Erzurum’da, Havuzbaşı Kent Meydanı’nda düzenlenen mitingde, seçim otobüsü üzerinden seçmenlere hitap etti.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, 14 Mayıs seçimleri öncesi partisine ve kendisine yöneltilen birtakım ithamların ağır olduğunu belirten Akşener, “ayrılıkçılara karşı olduklarını her fırsatta lisana getirdiklerini” söyledi.

‘ERZURUM’DA 45 BİN İŞSİZ VAR, EY BİNALİ YILDIRIM SEN ONLARA NE YAPACAKSIN SÖYLE’

“Seçime katılan herkes bu milletin birinci sınıf has evladıdır” diyen Akşener, “Bu seçim, işgalcilere karşı istiklal gayreti seçimidir” diyen AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’a reaksiyon gösterdi:

“Alt tarafı seçime gidiyoruz, seçime. Seçimde bütün siyasi partiler sizi, Erzurumlu’yu dinler. Erzurum’da 45 bin kayıtlı işsiz var. Ey Binali Yıldırım, onlara ne yapacaksın onu söyle? Buna karşılık eski İçişleri Bakanı çıkıyor bir televizyon kanalında, ‘açılım süreci şahaneydi, hakikat işti’ diyor. Hanginize inanalım? KPSS’de hakkı yenen gençlerin, tencere kaynatmakta zorlanan bayanların, ayısı, dayısı olmadığı için atanamayan gençlerin hakkında ne düşündüğünüzü söylemek yerine, ‘Bu seçim işgalciler ile İstiklal Harbi verenler ortasında yapılan bir seçimdir’ diyorsunuz.”

‘HARAMA EL UZATIRSAM KANIM KURUSUN’

Meral Akşener, Erzurum’un Pasinler ilçesinde yapılacak olan Alvarlı Barajı’nın kendilerinin iktidara gelmesi halinde tamamlanacağı vaadinde bulundu.

Erzurumspor FK’ye kapasitesi yüksek bir stadyum yapılacağı kelamını de veren Akşener, “Ben 7 yaşından beri beş vakit namaz kılan hacı bir bayanım. Bana ne dediler, kocamı aldattığımı tez ettiler ve iftira ettiler. Erzurumlu için bu ne demektir, Erzurumlu için katli vacip demektir, yanlışsız mu? Bunu dediler ve benden özür dilenmedi. Cenab-ı Hak, bakın göreceksiniz nasıl cezalandıracak. Bugüne kadar harama el uzatmadım ancak uzatırsam hem kanım kurusun hem canım gitsin. Lakin size kelam, o harama el uzatanların, sizin hakkınızı alanların, kul hakkı yiyenlerin tamamının elini kırmazsam namerdim” dedi.

‘BU ARKADAŞLAR KALDIRDILAR, BİZ HER YERE T.C. YAZACAĞIZ’

“Bu arkadaşlar T.C.’yi kaldırdılar ya, biz her yere T.C. yazacağız” sözünü kullanan Akşener, daha sonra alandakilerle “Ne keyifli Türküm diyene” dedi.

Konuşmanın ardından İYİ Parti Erzurum milletvekili adayları tanıtıldı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir