Başkan Erdoğan: Şu anda faiz lobileri çökmeye başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya’da Sivil Toplum Kuruluşları ve Kesim Temsilcileri Buluşması’na katıldı. Erdoğan, konuşmasında, “Şu anda faiz lobileri çökmeye başladı ve artık faizde tek haneli sayıya gerçek iniyoruz. Özel kesim bankaları da faizlerini düşürmeye başladı.” sözlerini kullandı.

Başkan Erdoğan’ın açıklamalarından kıymetli başlıklar;

Bizim siyaset anlayışımızda ayrımcılık yoktur. Devletimizin nazarında insanımızın tamamı eşit derecede hizmete ve hürmete layıktır. Her biri birinci sınıf vatandaşımızdır. Bize oy versin yahut vermesin ayrımcılık izine restlayamazsınız. Ülkemize çağ atlattık.

Elini vicdanına koyan herkes, Türkiye’nin 20 yılda kat ettiği arayı çok güzel görüyor, takdir ediyor. Başörtülü kızlarımızın en temel hakkı olan eğitim hakları saçma sağan münasebetlerle ellerinden alınmıştı. Kürt kardeşlerimiz bir tarafta terör örgütünün bir tarafta faşist bir cenderede sıkışıp kalmıştı. Girişimcilerimiz dışlanıyordu. Pek çok alanda insanımızı tek tipleştirmeye çalışan bir anlayış hakimdi.

HAYAL BİLE EDİLEMEYEN ISLAHATLARI HAYATA GEÇİRDİK

Yerlerde sürülen bir Türkiye tablosuyla karşılaştık. Milletimizin dayanağı ve çabasıyla hayal dahi edilemeyen kaç ıslahatı hayata geçirdik. Tüm bunları da seçkinlerin, faşist, baskıcı, yasakçı haline karşın başardık. Anayasa Mahkemesinin kapısında nöbet tutanlara karşın başörtüsü sıkıntısını tahlile kavuşturduk.

FAİZ LOBİLERİ ÇÖKMEYE BAŞLADI

Faiz lobilerinin sözcülüğünü yapan mandacı ekonomistlere karşın Türkiye’yi büyüttük. Şu anda faiz lobileri çökmeye başladı. Artık faizde tek haneli sayıya yanlışsız iniyoruz. Özel kesim bankaları da faizlerini düşürmeye başladı.

KİMSE BİZLE YARIŞAMAZ

Dünya ve onunla birlikte Türkiye değiştikçe beklentileri de farklı hale gelmektedir. Daima yeni projelerin peşinde koşuyorsak hak ve özgürlükler konusunda da çıtayı yükseğe taşıyoruz. Türkiye’de vatandaşa hizmet konusunda bakanlıkları ve belediyeleri konusunda kimse elimize su dökemez. Milletimizin talep ettiği yeni ıslahatları hayata geçirme konusunda da kimse bizle yarışamaz.

GÜÇLÜ BİR AİLEDE LGBT DİYE BİR ŞEY OLAMAZ

Muhalefete sorunun değil tahlilin modülü olun diye davet yaptık yeniden yapıyoruz. Olmadık mazeret ve kaideler sunarak ipe un sermekten vazgeçin. Güçlü aile güçlü millet demektedir. Türkiye genelinde LGBT diyorlar, güçlü bir aile de LGBT diye bir şey olabilir mi? Olamaz. Hangi siyasi partiler bunlarla iş tutuyorlar görüyorsunuz. Biz de o yok. Ulusal iradenin temsilcileri sıfatıyla sapkın, sapık niyetlerden koruyalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir