CHP’den üniversite öğrencileri için ‘Demokrasi Bileti’ kampanyası

ANKARA – CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik, düzenlediği basın toplantısında öğrencilerin ikametgah sorunu yaşamadan oy kullanabilmesini sağlamaya yönelik başlattıkları “Demokrasi Bileti” kampanyası hakkında bilgi verdi.

‘GENÇLERİN KİME OY VERMEYECEĞİNİ ÇOK YETERLİ BİLİYORLAR’

Killik başlattıkları kampanyaya neden muhtaçlık duyulduğunu “İktidar gençlerden, bilhassa eğitimli gençlerden korkuyor. Üniversitelerin kültüründen, öğrencilerin niyetlerinden ve yüreklerinden korkuyorlar. Biliyorlar ki gençler isterse her şey değişir, gençler özgür kalırsa Türkiye gelişir. Ve korktukları gerçekleşecek” kelamlarıyla anlattı.

“Tüm bunların tek bir emeli var. Gençleri sandıktan uzak tutmak, zira gençlerin kime oy vermeyeceğini çok uygun biliyorlar” diyen Killik, öğrencilerin ekonomik olarak zorluklar yaşadığını ve kent dışında olan öğrencilerin ekonomik gücünün bilet fiyatlarını karşılamaya yetmediğini söyledi.

‘SADECE KENDİ SEÇMENİMİZ, TANIDIĞIMIZ BEŞERLER İÇİN YAPMIYORUZ’

Başlatılan kampanyanın bugünden itibaren hayata geçirileceğini söyleyen Killik, “14 Mayıs günü gerçekleşecek seçimlerde ikamet ettiğiniz kente giderek oy kullanmanızın önündeki ekonomik mahzurları ortadan kaldırması maksadıyla TÜLOV paydaşlığında ‘Demokrasi Bileti’ kampanyasını bugün itibariyle hayata geçiriyoruz. Bu kampanya ile amacımız, tüm gençlerimizin sandığa gitmesini ve iradesini göstermesini sağlamaktır. Gençleri sandıktan uzak tutmaya çalışan iktidara inat, gençliği sandığa taşıyacağız. Bu harekete öncülük etmekten gurur ve onur duyuyoruz. Bizi en çok memnun eden bahislerden birisi de şu; biz bu kampanyayı parti üyelerimiz için yapmıyoruz. Yalnızca kendi seçmenimiz, bildiğimiz, tanıdığımız beşerler için yapmıyoruz. ‘Benim verecek oyum, ülkemin geleceği için söyleyecek kelamım var’ diyen herkes için yapıyoruz.” diye konuştu.

KAMPANYAYA BAĞIŞLA DAYANAK VERMEK MÜMKÜN

Kampanyaya bağış yoluyla takviye verilebileceğini belirten Killik, demokrasibilet.org adresi üzerinden 500 TL ve üzeri fiyatlarda ya da direkt olarak IBAN kullanılarak bağış yapılabileceğini söyledi. Kampanyadan yararlanmak isteyen öğrencilerin e-devlet üzerinden alınmış öğrenci dokümanlarını sisteme yüklemesi ve oy kullanmak için gideceği ili seçmesi kâfi olacak. (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir