Cumhur’un Milliyetçi ortakları birbirine girdi

Ata İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olan ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci çeşidinde Cumhur İttifakı’nı destekleyen Sinan Oğan, toplumsal medya hesabından Franklin D. Roosevelt’in, “Politikada hiçbir şey kazayla olmaz. Olmuşsa, o denli planlanmıştır” kelamını paylaşarak, altına “Plana sadık kal” notunu düştü.

“KEŞKE BİR PLANIN ADAMI OLDUĞUNUZU DÜRÜSTÇE SÖYLEYEBİLSEYDİNİZ”

Oğan’ın bu paylaşımını alıntılayan MHP eski Milletvekili Ali Uzunırmak ise, “AKP takımları, temsil gücü, toplumda eriştiği dünya görüşü yoğunluğu, tesirleri ve pisliklerine bakıldığında; Okyanusta bir damlasınız! Ülkücü CB adayı diye yola çıktığınızda, bizler imza verip, verdirirken, keşke bir planın adamı olduğunuzu bize, kitleye dürüstçe söyleyebilseydiniz?” biçiminde karşılık verdi.

“BİZ BİR DAMLAYSAK SİZ BUYURUN IRMAK OLUN”

Sinan Oğan ise, Uzunırmak’ın kendisine verdiği karşılığı alıntılayarak, şunları söyledi:

“Sayın Uzunırmak, Yola çıkarken 3 sene evvel Türk milliyetçilerine şu sözleri verdim; Öncelikle ‘üzerinde uzlaşılan bir Türk milliyetçisi aday olursa ben olmayacağım’ dedim. Aday çıkmadı ben de kelamım gereği Türk milliyetçilerini adaysız bırakmadım.

1- HDP’yi kilit parti pozisyonundan çıkaracağız. Kelamımızı tuttuk ve çıkardık.

2- Türk milliyetçilerini siyasetin ana gündemi ve gündemin belirleyeni yapacağız dedik ve yaptık.

3- Seçimi ikinci çeşide bırakacağız ve ikinci tıbbın belirleyeni yapacağız dedik ve yaptık.

4- İkinci tıpta her iki ittifakı domine edecek prensipleri ortaya koyduk ve kabul ettirdik.

Tüm bunları sizlerin, Türk milliyetçilerinin ve istekli dostlarımızın bize verdiği imza ve oylarla yaptık.

Bize yalnızca yüzde 5.2 oy verildi. Bu oyla bu kadarını yapabildik. Seçilecek yeterlilikte oy verildi de gereğini yapmadık mı?

İkinci tıpta istişare yaptık, bu kararımızın gerçek olduğuna kanaat getirdik ve tercih kullandık. Biz üsttekileri kendi insiyatifimizde başlattığımız çalışmalarla ve kurduğumuz CET ittifakı ile yaptık.

Tüm bunları görmeyip tercihimizi eleştirmeniz haksızlıktır.

Ayrıca; Sizler yıllardır bu davada bizlerin büyükleri olarak bir insiyatif aldınız da, önümüze düştünüz de peşinizden gelmedik mi? Daha uygununu yapabilen var ise konforlu alanlarından çıksın ve buyursun alana insin yapsın. Eleştirmek işin en kolay ve konforlu kısmı…

Biz bir damlaysak siz buyurun ırmak olun, deniz olun. Yahut kim ne yapıyorsa yalnızca eleştirmeyi de artık bırakın lütfen.

“OĞAN + AKP TROLLERİ GÜNEŞİ BALÇIKLA SIVAYAMAZ”

Sinan Oğan’ın karşılığına cevap veren Ali Uzunırmak, “Sinan Ogan + AKP trolleri, yazdığımı bağlamından saptırarak güneşi balçıkla sıvayamazsınız, boşuna uğraşmayın, vakit, prensip, dava şahidimiz olsun” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir