Danimarkalı ikizlerin suçladığı klinikte inceleme başlatıldı

Danimarka’nın Kopenhag kentinde yaşayan Alicia Nicolajsen ve Melissa Petersen (37) isimli ikizler, ucuz maliyetli diş tedavisi için İstanbul’un yolunu tuttu.

31 Ekim’de İstanbul’a gelen ikizlere, anlaştıkları bir diş hastanesinde süreç yapıldı. Lakin iki bayan, tezlere nazaran, ağızlarında iltihap oluştuğunu lisana getirerek öbür bir klinik aramaya başladı.

Daha sonra öteki bir kliniğe gelen ikizler tekrar argümanlarına nazaran burada da bekledikleri tedaviyi olamadı.

Nicolajsen’in ağız yapısı bozulurken, Petersen’in de diş etleri çekildi, dişleri eksildi ve neredeyse konuşamaz hale geldi. Şikayette bulunan ikizler, “10 günlüğüne geldik, 2 aydır buradayız” dedi.

İkizlerin şikayeti üzerine İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü grupları, Zeytinburnu’ndaki kliniğe gelerek incelemelerde bulundu.

Klinik sahibi olduğu belirten Ömer Türkmen ise argümanları kabul etmedi.

İkizleri Suriyeli danışmanların getirdiğini belirten Türkmen, şöyle konuştu:

*Bu firma bize tıbbi gereçler getiren bir firma. Bizim bunlarla da bir kontratımız yok. Bize tıbbi gereçler getiriyorlar. Bize bu hastaya getirdiler.

*Buradan çıkan memnun hastaları gördükleri için. Getirdikleri bu ikinci hastaydı. Müşteriye rağmen biz onlarla ticaret yapıyoruz.

*Onlarla bağlantıya geçtikleri için burasının onlara ilişkin üzere düşünüyorlar. Çalışanımız bir hafta evvel başladı fazla bilmiyorlar. Ben de İstanbul dışındaydım. Burada olsaydım gerekli açıklamayı yanlışsız bir halde yapardım.

*İkizleri tedavi ettiğini öne süren Diş doktoru İlknur Çavdar ise, “Hastanın buraya geldiğinde referans olan bireyler Suriyeli. Anladığım kadarıyla ödemeyle alakalı bir uyuşmazlık olmuş fakat bizim elimizde hastanın çıkarken keyifli halleri var. Biz tedavi edip bu formda yolladık o yüzden biz tarafımıza yapılan suçlamaları kabul etmiyoruz” dedi.

Çavdar, “Ben sorunun ruhsal olduğunu düşünüyorum. Hastalara da ‘Hollywood Smile’ dediğimiz süreç yapıldı” biçiminde konuştu. İl sağlık müdürlüğü gruplarının yaptığı incelemelerin sonuçlarının daha sonra açıklanacağı belirtildi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir