Ebru Şallı’nın eşi Uğur Akkuş adliyeye sevk edildi: Hepsi yalan dolan

Paris’ten dönerken İstanbul Havalimanı’nda gözaltına alınan model Ebru Şallı’nın eşi iş insanı Uğur Akkuş adliyeye sevk edildi.

DHA’nın aktardığına nazaran hakkındaki “dolandırıcılık” argümanları nedeniyle İstanbul Havalimanı’nda gözaltına alınan AS Yatırım Holding’in sahibi Uğur Akkuş, emniyette yapılan süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi. Akkuş, emniyet çıkışında kendisine soru soran gazetecilere reaksiyon göstererek, “Bu tezlerden artık bıktım. Siz gece gündüz bu savları haber yaptınız, artık savcılığa gidiyorum. Tabirimi vereceğim. Yarın da basın açıklamamı yapacağım. Hepsi palavra dolan, bıktım sizden artık. Bu basından bıktım. İddiayı haber yapıyorsunuz, tez haber olmaz. Bak, gösteri yapıyoruz burada” dedi.

KRİPTO PARA YATIRIMI YAPACAĞINI SÖYLEDİ

Hakkında çok sayıda dava ve soruşturma bulunan Akkuş’un aleyhinde en son geçen hafta yeni bir hata duyurusu yapıldı.

Buna nazaran Akkuş, 10 gün kadar evvel Laleli’de esnaflık yapan birtakım bireylerden 500 bin dolar aldı. Argümana nazaran Uğur Akkuş bu şahıslara para ile kripto para yatırımı yapacağını söyledi lakin bir daha kendisinden haber alınamadı.

Akkuş hakkında, Kuveytli bir kümenin şikayeti üzerine de dava açılmıştı. Bu şahıslardan 30 milyon dolar almakla suçlanan iş insanı, ‘dolandırıcılık’ argümanı ile yargılandığı davada 8 yıl 4 ay mahpus cezası almıştı. Bu ortada dolandırılanlar ortasında Kuveytli eski bakan Abdulvahid Elalavadi’nin damadı da yer almıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir