En iyi 10 hayatta kalma oyunu [2023]

Hayatta kalma, oyunların ortasında en çok tercih edilen cins ortasında yer alıyor. Son birkaç yıldır Minecraft ile yükselişe geçen bu oyun tipi, günümüzde hala aksiyon ve macera arayanlar tarafından ilgi topluyor.

En yeterli 10 hayatta kalma oyunu listesi

En düzgün hayatta kalma oyunları ortasında zombilerden kaçış, şiddetli kış kurallarında hayatta kalmaya çalışma, canavarla savaşma üzere birçok farklı çeşit var. Pekala, en uygun 10 hayatta kalma oyunu hangisi? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Minecraft

Minecraft, hayatta kalma oyunları listesinde birinci sırada yer alıyor. O denli ki bu oyun çeşidinin tekrar yükselişi ve tanınan olması Minecraft ile başladı. Birinci olarak 2011 yılında çıkan oyun, günümüzde hala milyonlar tarafından tercih ediliyor.

FIFA eSüper Lig geliyor! Tarih açıklandı

Minecraft’ın bu kadar çok tercih edilme nedeni, sonsuz mümkünlük barındırması. Oyun, bu halde oyunculara sınırsız bir alan sağlıyor. Küplerden oluşan Minecraft, hayatta kalma dışında ayrıyeten inşa etmek üzerine de kurulu olduğu için oyuncuların hayal gücünün hudutlarını da zorluyor.

Rust

Rust, hayatta kalma oyunları listesinde kesinlikle olması gereken bir oyun. Birinci olarak kıyıda tek başına ve ekipmansız olarak başlayan oyuncu; yalnızca bulduğu bir taş ile vakitle barınma, beslenme ve başka birçok insanı gereksinimi gidermesi gerekiyor.

Ek olarak bunu yaparken bir de öbür oyunculara karşı hayat çabası vererek hayatta kalmaya çalışmak da oyunun gereklilerinden biri. Birçok kişi tarafından tıpkı anda çevrim içi olarak oynanan imal, kaliteli vakit geçirmek isteyenler tarafından tercih edilebilir.

Raft

Raft, birçok istikametiyle başka hayatta kalma oyunlarından ayrılıyor. Çizgi sineması andıran görselliğiyle, bu üretimde okyanusun ortasında oyuncunun eline yalnızca bir kanca veriliyor. Oyuncu, elindeki kancayla okyanusta ve denizin altında bulduğu materyallerden sal yaparak hayatta kalmaya çalışıyor.

The Forest

The Forest oyununda seyahat sırasında uçağı düşen oyuncu, ormanlık alanda kaybolan oğlunu ararken tıpkı vakitte hayatta kalmaya çalışıyor. Barınma, beslenme ve su muhtaçlıklarını doğal koşullarda gidermeye çalışan oyuncu; ayrıyeten ormanın yerlileri, zombiler ve denizdeki hayvanlardan da kendini korumak zorunda.

Sons of the Forest

The Long Dark

Kıyamet sonrasını bahis alan The Long Dark, ormanlık alanda kışın güçlü koşullarını hissettiren bir üretim. Oyunda kışın kuvvetli kaidelerine nazaran beden sıcaklığını muhafaza, beslenme, su gereksinimini giderme üzere birçok ayrıntı bulunuyor. Tüm bunlar dışında ek olarak ormandaki hayvanlardam korunmak da oyunun gerektirdiği faktörlerden biri.

Valheim

İskandinavya temalı oyun, mitolojik ilahları içinde barındırıyor. Viking kültürünü de işleyen üretimde rablerin düşmanları, İskandinavya’yı kuşatıyor. Hayatta kalmak için düşmanları öldürmek ve barınma, beslenme üzere gereksinimlerin üstesinden gelmek gerekiyor.

This War of Mine

This War of Mine, isminden da belirli olduğu üzere savaş temalı bir üretim. Oyuncu, hayatta kalma oyununda savaşın ortasında ziyan görmüş bir binada misyonları tamamlamaya çalışıyor.

ARK: Survival Evolved

ARK: Survival Evolved, isminden da aşikâr olduğu üzere tam olarak bir hayatta kalma oyunu. Bu üretim, dünyanın ilkel vakitlerinde geçiyor. Karakter oluşturarak bir ada üzerinde barınma, beslenme ve korunma gereksinimlerinin hepsini gidermek gerekiyor. Oyun, kabile oluşturarak küme halinde ya da tekli olarak oynanabilir.

Green Hell

Amazon Yağmur Ormanları’nda geçen Green Hell’de hayatta kalmak için avlanarak beslenme, inşa ederek barınma üzere temel muhtaçlıkları tamamlamak gerekiyor.

Subnautica

Diğerlerinden farklı olarak su altında deniz canlılarıyla yan yana geçen oyunda keşif yapmak ve hayatta kalmak bir ortada tecrübeleniyor.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir