Fatih Erbakan’dan Saadet Partisi’ne tepki

Kanal7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet, bu hafta Başşehir Kulisi’nde Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan’ı ağırladı. 

Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan’ın açıklamalarından satır başları:

6 Kasım’da kongre yapacağız. Allah gani gani rahmet eylesin, Erbakan hocamız etkin olarak 50 sene siyasetin içerisinde yer aldı. Türkiye’nin ulusal görüşle yönetilmesi gerektiğini savundu. Türkiye 25 yıldır ulusal görüşle yönetilmedi. Misyonumuz ulusal görüş. 89 ve 94’te belediyelerde yapılan efsane hizmetler, dar gelirlinin aldığı hissenin artırıldığı, maaş artırımlarının artışları. Bu hizmetleri yine Türkiye’ye getirmek istiyoruz. Milletimizi, ülkemizi felaketlerden kurtarmak istiyoruz.

Yönetimde adalet, yargıda adalet ulusal görüşün temel gayeleri. 4 seneye yakın bir vakit geçti partimizin kurulduğu günden beri. 900’den fazla etkin teşkilatımız, birinci büyük kongremize 50 bine yakın insan katıldı. Yeniden Ankara Arena’da kongre yapacağız. Tüm halkımızı davet ediyoruz. Sonra seçim süreci başlayacak. 

SAADET PARTİSİ İLE FARKINIZ NE?

Saadet Partisi’nin şuandaki durumu, 6’lı masa içerisinde olması. O masada eskiden AK Parti içerisinde olan bireyler var, 20 yıldır bu partinin içindelerdi. Artık Türkiye’nin bu noktaya geldiğini söylüyorsunuz, bunda sizin de hisseniz var. Şimdi Saadet Partisi bunlarla birlikte. Bir yandan CHP var. 6’lı masa ne diyor, başa geldiğimizde birinci İstanbul Mukavelesini geri getirmek. Bayanın erkek üzere bayanın erkek üzere davranmasının adımlarının atılması. İmzanın çekilmesini biz yerinde bulduk. Namus kavramını ortadan kaldıracağız diyorlar. Bu yapı içerisinde yer alan bir parti ulusal görüşü temsil edebilir mi?

Milli görüşü temsil ettiği söylenemez. 6’lı masanın İslam Birliği üzere bir derdi yok, Avrupa Birliği üzere bir kederi var. Artık diyorlar da Erbakan hoca da CHP ile koalisyon yaptı. O koalisyon periyodunda en büyük manevi atılımlar yapıldı. Bu Erbakan hocanın koalisyonları ile bu seçim ittifakları tıpkı şey değil. Artık siz CHP’nin açıklarını kapatmaya çalışıyorsunuz. Hiç milletvekili çıkaramadıkları yerde vekil çıkarttılar. 

“SAADET, LGBT DESTEKÇİSİ CHP İLE BERABER”

Parti sözcüsü yahut milletvekilleri çıkıyorlar, 4-6 yaş çocukları Kur’an dersi olmaz diyorlar, LGBT’ye takviye vereceğiz diyorlar. Saadet Partisi de çıkıp bunlara karşı çıksın, CHP’yi uyarsın. Bu yanlıştan dönün yoksa biz bu masada yokuz demek yerine ilçe liderini misyondan alıyorlar. 

Partiyi birinci kurduğumuzda bizi Saadet’ten sanarak bize de reaksiyon gösterdiler. Bizi artık karıştırmıyorlar lakin halkın Saadet Partisi’ne yansılarını görüyoruz. Biz en başta bu gidişi gördük. İstikametle ilgili çok önemli sorunları var. 

ANKET SONUÇLARINI AÇIKLADI

Büyük bir manevi miras var bizim üzerimizde, Erbakan hocanın bize bıraktığı ulusal görüş. Bunun yansıması olarak sahiden büyük bir bilgiye mazhar olduk. Anketlere de yansımaya başladı, biz bu oranların da üstünde olduğumuzu düşünüyoruz, bunun da sebepleri var. Büyük bir sinerji, güç yakalandı. Bizim yaptırdığımız anketlerimiz oldu, bunlarda bizim yüzde 9 ila 10 oranında oyumuz çıktı. 

CHP’YE AYASOFYA TEPKİSİ

Kılıçdaroğlu samimiyet imtihanında, şüpheliyiz. Başörtüsü konusunda yıllarda hali ortada, artık söyledikleri ortada, İstanbul Sözleşmesi, din dersi zarurî olmasın, LBGT. Bunları söylerken artık seçimlere 8 ay kala telaffuzlarını değiştirdi. Ayasofya neden cami oldu diyor parti sözcüsü. Artık bütün milletin alkışladığı, 100 yıldır beklediğimiz gelişme. Bu ne demek ben iktidar olursam Ayasofya’yı geri müze yapacağım demek. 

HDP’nin oylarıyla birtakım yerleri aldılar, onlar da artık diyor ki bizim sayemizde kazandınız, e borcunuzu nasıl ödeyeceksiniz? Kılıçdaroğlu kendisi aday olmak istiyor, Akşener öteki aday istiyor. Bu saydıklarımız masada çatırtı olduğunu gösteriyor. Varsa yoksa parlamenter sistem, haydi geçtik diyelim ekonomik kriz çözülecek mi? Yani bütün her şeyi parlamenter sisteme bağlamışlar. Kendi içlerinde de önemli sorunlar var, kaynakları da ortada yok. 

Daha düşük faizle kredi bulacağız, Avrupa Birliği ne derse yapacağız. Söyledikleri bunlar. 

ERBAKAN HOCANIN İHA-SİHA HAYALLERİ

SİHA’ların İHA’ların üretimin ulusal güvenlik açısından kıymeti büyük, bir yandan da ekonomik olarak değeri var. Erbakan hoca 70’lerin Türkiye’sinde ASELSAN’ı kurmuş. Gerici dedikleri Erbakan hoca. Ulusal görüşün 77’deki ağır sanayi atılımı de budur. Bu bakımdan tabi kıymetli görüyoruz lakin tabi ki kâfi değil daha da geliştirilmesi lazım. Erbakan Hoca, 30 yaşındayken 56’nın Türkiye’sinde motor fabrikası kuruyor, ufkunu, vizyonunu gösteriyor. Kore’de kıtlık var o sırada lakin şuanda nereye geldiler. Erbakan hocanın başlattığı atak devam edebilseydi artık daha da ileride olurduk. Lakin ne oldu dış güçler, darbeler bunlarla engellediler. 

MUHALEFETİN YURTDIŞI ZİYARETLERİ

Kılıçdaroğlu’nun ABD ziyaretiyle ilgili de “Hamburger yedim” diyor. Nasıl inanalım. İmamoğlu ne yaptı seçilir seçilmez Londra’ya gitti, akabinde İngiliz Büyükelçisi ile gizlice yemek yedi. İYİ Parti de ABD’ye gitti. İktidar olmadan seçime kısa müddet kala bu görüşmelerin yapılması olağan değil. Steven Cook açıklama yaptı, İYİ Parti bizden randevu istedi dedi. Artık bunlar sinek küçük lakin mide bulandırıyor. 

MUHALEFETİN ADAYI KİM OLACAK?

Kılıçdaroğlu kendisinin hak ettiğini düşünüyor, kimi anketlerde de bu sonuçlar çıkmıştı. Akşener ile bu mevzuda kasvet yaşayacaklar. 

YENİDEN REFAH PARTİSİ İTTİFAKA GİRECEK Mİ?

Bizim yol haritamız, büyük kongremizi muazzam bir biçimde yaptıktan sonra Anadolu’yu gezmek. Bir an evvel üye sayımızı 500 bin yapmak. İttifakımızı milletimizle yapmak, kendimizin seçime girmesi. Doğal olarak da kendimizin Cumhurbaşkanı adayı çıkarmak. Aman ne yeterli ettiniz de kendi başınıza kaldınız diyenler çok. Biz de onlara bize dayanak verin diyoruz. Biz en başında sağ partilerin bir ittifakı olabilir dedik fakat fikir olarak bıraktık, bir atak yapmadık. Seçmen kitlesi birbirine yakın partilerin bir ortaya gelmesi sinerji oluşturabilir. Bu türlü bir ittifak yararlı olabilir demiştik.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir