“MİT’e memur olarak alacağız” vaadiyle cinsel istismar; bir öğrenci daha şikâyetçi oldu

Konya’da lise son sınıf öğrencisi G.A.‘yı (17), iki okul müdürünün de aracılık ettiği, “Seni MİT’e memur olarak alacağız” vaadiyle günlerce cinsel istismarda bulunan elektrik ustası Ahmet Mandal‘dan bir kız öğrenci daha şikâyetçi oldu. Tıpkı okulda eğitim alan ve G.A.’nın arkadaşı olan K.K.’nin tabirinde, “Ahmet Mandal, ‘Seni MİT’e alacağız’ diyerek benimle yakınlık kurdu. ‘Seni seviyorum’ diyerek sarılıp öptü” dediği öğrenildi.

Kentteki bir lisenin müdürü Harun Avcu, kasım ayı başında, son sınıfta eğitim gören G.A. isimli kız öğrenciyi, derslerinde başarılı olduğu için ‘Seni Ulusal İstihbarat Teşkilatı’na memur olarak alacağız’ diye kandırıp, evli ve 3 çocuk babası Ahmet Mandal ile tanıştırdı. Mandal, argümana nazaran, G.A.’ya günlerce cinsel istismarda bulundu. G.A.’nın durumu anlattığı ailesinin şikâyetiyle kendisini ‘MİT mensubu’ olarak tanıtan elektrik ustası Ahmet Mandal, gözaltına alınıp 25 Kasım’da ‘çocuğun cinsel istismarı’ hatasından tutuklandı.

Okul müdürü de tutuklandı

G.A.’nın ailesinin avukatı Mehmet Onur Güleç’in, okul müdürleri Harun Avcu ve A.S.K. ile başka şüphelilerin tutuklanması tarafında başsavcılığa yaptığı talep kabul edildi. G.A.’nın kendi okul müdürü Harun Avcu, odasında G.A. ve Mandal’ın dini nikahının kıyıldığı okulun bayan müdürü A.S.K., eşi M.K. ile Mandal’ın muhafazası olarak tanıttığı A.A., polis tarafından yine gözaltına alındı. Şüphelilerden Harun Avcu, 15 Aralık’ta sevk edildiği mahkemece tutuklandı. Bayan müdür A.S.K., eşi M.K. ve A.A. ise isimli denetim kararıyla hür bırakıldı.

Olayın akabinde başsavcılığın başlattığı soruşturma kapsamında birçok kişinin sözüne başvuruldu. Tıpkı okulda eğitim alan K.K. isimli kız öğrenci de Mandal tarafından tacize uğradığı argümanıyla şikayette bulundu. G.A.’nın arkadaşı olan K.K.’nin tabirinde, “Ahmet Mandal, ‘Seni MİT’e alacağız’ diyerek benimle yakınlık kurdu. ‘Seni seviyorum’ diyerek sarılıp öptü” dediği öğrenildi.

Öte yandan olayın duyulmasıyla Milli Eğitim Bakanlığı soruşturma başlattı. İki müfettişin görevlendirildiği soruşturmada iki okul müdürü de açığa alındı. Harun Avcu’nun okuluna öteki bir müdür atandı. (DHA)

TIKLAYIN – “MİT’e memur olarak alacağız” vaadiyle cinsel istismar argümanında tabirler ortaya çıktı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir