SanatBurada, ilk özel seçkisiyle açıldı

Sanatı ve sanatkarları teknolojisiyle desteklemek, sanatkarların yapıtlarını daha geniş kitlelerle paylaşabilmesi amacıyla SanatBurada’yı hayata geçiren Hepsiburada, Tersane İstanbul’da sanat dünyası ve basından davetlilerin katıldığı bir aktiflikte SanatBurada’yı tanıttı.

17. Contemporary İstanbul’un sponsorları ortasında yer alan Hepsiburada, lansman etkinliğinde, ressam Mehmet Sinan Kuran’ın danışmanlığıyla oluşturulan yeni eser seçkisi dijital ekrandan tüm sanatseverlerin beğenisine sundu.

Hepsiburada, yeni açılış seçkisi kapsamında 27 genç sanatkara ilişkin 157 yapıtı platform üzerinden satışa açtı. Lansmana katılan Ceren İren, Hicran Aksöz, Büşra Şahin, Erin İlkcan Aslan, Özge Baran üzere sanatkarların da yapıtları SanatBurada platformunda yer alıyor.

SANAT İNSİYATİFLERİNE DESTEK

Verilen bilgiye nazaran, Hepsiburada, SanatBurada platformuyla birebir vakitte Türkiye’nin farklı kentlerinden 6 sanat inisiyatifinin de Contemporary İstanbul’da yer almasına dayanak oldu. SanatBurada’nın desteklediği Türkiye’de yükselen farklı çağdaş sanat teşebbüsleri ortasında 2019’da Antalya’da kurulan Are Project, disiplinler ortası sanatsal üretimleri destekliyor.

Bursa’dan İmalat-Hane, Bursa’da yeni sanat yapıtlarının üretimine, sergilenmesine ve tartışılmasına imkan yaratmayı amaçlıyor.

Diyarbakır’da yaşayan ve üreten sanatkarlarla birlikte hareket eden Loading Arka Space, kentin memleketler arası alandaki sanatsal farkındalığını ve etkileşimini güçlendirmeyi amaçlıyor.

2017 yılında kurulan Noks Arka Space, Kadıköy’de yer alan ortak bir çalışma, üretim ve sergileme alanı olarak dikkat çekiyor. İstanbul’dan Viable, farklı lokasyonlarda sanatın ve sanatkarın muhtaçlığına nazaran stantlar organize etmeyi planlıyor.

Videoist, görüntü sanatı enstitüsü olmasının gayesiyle yola çıkan, bir görüntü hafızası olma yolunda etkinlikler düzenleyen bir kolektif.

Hepsiburada, tüm sanatseverleri 22 Eylül tarihine kadar 17. Contemporary İstanbul’da SanatBurada ile tanışmaya ve inisiyatifleri ziyaret etmeye davet ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir