PSG’de Mbappe zirvesi: Transfer düğümü çözülecek mi

Paris Saint Germain’le kontratını yenilemeyeceğini açıklayan Kylian Mbappe’nin yarın kulüple geleceğiyle ilgili bir görüşme gerçekleştireceği belirtildi.

Ligue 1 grubu Paris Saint Germain’le kontratının son yılına giren Kylian Mbappe, geleceğiyle ilgili kararı önümüzdeki günlerde verebilir.

Marca‘da yer alan haberde Fransız yıldızın kulüple yarın bir görüşme gerçekleştireceği ve transfer durumuna ait bir tahlil üretmeye çalışacağı belirtildi.

Haberde bu görüşmenin akabinde çıkacak sonuca nazaran Real Madrid’in Mbappe için harekete geçebileceği tabir edildi.

PSG ile kontratının son yılına giren Mbappe ile kulüp idaresi ortasındaki görüşmelerde Fransız yıldızın isteklerinin kabul edilebileceği aktarıldı.

Buna nazaran Mbappe’nin iki ve üç yıllık yeni bir kontrat imzalayacağı lakin bunun yalnızca kağıt üstünde olacağı ve gelecek dönem Real Madrid’e transferi için kelamlı bir taahhüt içereceği kaydedildi.

Fransa’daki kurallar gereği yeni mukavelede hür kalma unsuru olmayacağı tabir edildi. Ek olarak Real Madrid’in geçen yazın tersine Mbappe’nin kadrodan ayrılma durumunu netleştirmeden teklif yapmayacağına dikkat çekildi.

Paris Saint Germain’le bu dönem Ligue 1’de şampiyonluk sevinci yaşayan Kylian Mbappe, 43 maçta forma giyerken 41 gol ve 10 asist kaydetmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir